Papierowe kwiaty – bukiet malw


Coraz popularniejsze stają się papierowe kwiaty, dlatego postanowiłam zaprezentować, jak we w miarę prosty sposób można przygotować uroczy bukiet malw. Pomysły zaczerpnięte ze strony: stranamasterov.ru oraz z bloga принцеска 1

Czego nam potrzeba:

 • balon
 • klej pva
 • serwetki, papier toaletowy lub recznik papierowy do zrobienia kuli
 • kolorowa bibuła lub serwetki papierowe, w tym zielone
 • klej na gorąco (taki w pistolecie)
 • nożyczki
 • zszywacz
 • jakieś ozdoby, jeśli chcemy

Zaczniemy od sposobu na taką oto kule papierową, stanowiącą korpus naszego bukietu lub też drzewka. Sama kula jest dość uniwersalna w zastosowaniu. Można ją użyć jak w tym tutorialu lub umieścić na jakiejś podstawie jako drzewko z jakimiś ozdobami.

Należy nadmuchać balon, jak widzimy najlepiej o kształcie kuli. Następnie oklejamy go warstwami papieru toaletowego, serwetek lub ręczników papierowych posmarowanych klejem pva (wikol). Oczywiście ogonek balona musi pozostać na zewnątrz, gdyż potem go trzeba wyjąć. Najlepiej użyć kilku warstw, aby korpus był trwały. Potem to wszystko musi porządnie wyschnąć, więc odstawiamy to na jakieś dwa dni. W tym czasie możemy sobie przygotować kwiaty.

Potrzebujemy serwetek  i zszywacza:

Serwetek najlepiej wziąć kilkanaście. Oczywiście może to być także kolorowa bibuła. Składamy to wszystko w kwadrat i spinamy na środku zszywaczem

Potem wycinamy koło

I możemy zabrać się do rozwarstwiania papieru w celu stworzenia kwiatu. Podnosimy 1-2 warstwy i przyciągamy je do środka aby pozostały nastroszone, każda warstwa powinna być oddzielnie, aby uzyskać efekt pełności kwiatu.

Jeśli korzystasz z serwetek to może się okazać, że 10 paczek to mało.

Następny etap to doklejenie kwiatów do papierowej kuli. Do tego najlepiej użyć pistoletu na klej na gorąco.

Kwiaty przyklejamy dość blisko siebie ale oczywiście niezbyt blisko. Jakoś muszą się przecież układać. Wolne przestrzenie można potem uzupełnić zielonymi serwetkami.

Aby przykleić kwiat nanosimy klej na jego spodnią stronę w okolice zszywki, a następnie przyklejamy go do kuli.

Kwiaty można też ozdobić perełkami, gałązkami itd.

A oto zestaw bukietów:

Miłej pracy.

11 thoughts on “Papierowe kwiaty – bukiet malw

 1. Pingback: Kula kwiatowa z serwetek | Świetlica SP3

  • Balonik jest tylko matrycą. Gdy ten cały oklejony papier wyschnie na twardo to balonik przekłuwamy i wyciągamy ze środka. Właśnie po to napisane jest, że ogonek zawiązanego balonika musi pozostać widoczny podczas klejenia warstw papieru na kulę.

   „Należy nadmuchać balon, jak widzimy najlepiej o kształcie kuli. Następnie oklejamy go warstwami papieru toaletowego, serwetek lub ręczników papierowych posmarowanych klejem pva (wikol). Oczywiście ogonek balona musi pozostać na zewnątrz, gdyż potem go trzeba wyjąć. Najlepiej użyć kilku warstw, aby korpus był trwały. Potem to wszystko musi porządnie wyschnąć, więc odstawiamy to na jakieś dwa dni. W tym czasie możemy sobie przygotować kwiaty.”

 2. witam
  przegladam twój blog i widze jak duzo pracy wkładasz w znalezienie różnych kursów. Wiem coś o tym , bo sama nieustannie czegoś szukam . A te cynie na rosyjskich stronach już widziałam i robiłam . Można tak znaleźć piękne rzeczy.

  • Bardzo dziękuję :)
   Jeśli czegoś będziesz potrzebować to napisz proszę w ksiedze gości a może uda się to odszukac.
   Pozdrawiam serdecznie

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.