Papierowe kwiaty: gerberyPapierowe kwiaty cieszą się niegasnącym powodzeniem i jest ich takie mnóstwo rodzajów, że właściwie można by tylko o tym zrobić całą stronę. Dzisiaj jednak o gerberach, które jak widać na zdjęciach, mogą pięknie ozdobić stół i nie tylko stół.

Nie wymagają one dużych nakładów finansowych. Wystarczy kilka arkuszy kolorowego papieru i może to być nawet papier do drukarki.

Dodatkowo należy zaopatrzyć się w linijkę, ołówek, ostre nożyczki i kilka okrągłych przedmiotów (lub cyrkiel), które posłużą do odrysowania kształtów.

Na przygotowanym papierze odrysowujemy okrąg, ten na przykładzie ma 13,5 cm.

Ale to nie koniec. W sumie na jeden kwiat potrzeba 6 kółek  a każde kolejne powinno być o pół cm mniejsze od poprzedniego.

 

Jeśli nie używamy cyrkla, to poprzez zginanie krążków należy wyznaczyć środek papieru.

 

Posługując się monetą (2,5 mm średnicy) robimy zaokrąglenia płatków.

Z brzegów płatków do środka przeprowadzić należy równe linie.

W środku rysujemy kolejny okrąg o średnicy 2,5 cm. Jest to  graniczna linia cięcia.

Płatki po wycięciu należy lekko wyprofilować, aby kwiatek po sklejeniu nie był płaski.

Wszystkie 6 warstw sklejamy kolejno. Środek kwiatu robimy z innego koloru i naklejamy go także. Można też dorobić liście.

Więcej o papierowych kwiatach przeczytasz tutaj

Źródło

6 thoughts on “Papierowe kwiaty: gerbery

  1. Komu sie nie chce niech na te strony nie zagląda, jeżeli nie lubi takich robótek ja podziwiam takich ludzi co mają takie cudowne pomysły Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>