Pleciona gumka do włosów


Wiele pań ma długie włosy, jedna spinki i gumki kupowane w sklepach powodują ich niszczenie. Pleciona gumka do włosów jest świetnym wyjściem, także wtedy, gdy włosy mamy ciężkie i grube.

Wykonanie takich ozdób jest wbrew pozorom bardzo prosto. Dodam, że tym samym sposobem wykonuje się np breloczki.

Potrzebne materiały:
  • 2,5 m gumy – jeśli się uda to kolorowej.
  • igła oraz nici w kolorze gumy
  • nożyczki
  • szpilka z dużą główką
Gumę składamy na pół i przecinamy otrzymując dwa kawałki po 125 cm – oczywiście można wziąć dwa kawałki w różnych kolorach. Oba kawałki krzyżujemy w połowie i za pomocą szpilki przytwierdzamy np. do krzesła lub fotela
I teraz najtrudniejsza operacja – końce gumę w prawo na sąsiednią gumę a tą sąsiednią przekładamy nad pierwszą – tak jak pokazane to jest na zdjęciu powyżej. – generalnie każdy koniec ma być przełożony przez pętelkę zrobioną przez koniec znajdujący się po jej prawej stronie. To może wydawać się bardzo trudne ale to tylko pozory.
Następnie uważając aby nam się gumki nie skręciły zaciągamy je tak aby wyglądały jak powyżej. W ten sam sposób przeplatamy całą gumę.
gdy już dojdziemy do końca to za pomocą igły z nitką zszywamy najpierw luźne konce a następnie robimy kółko z uzyskanego słupka.
Prawda, że proste? Miłej zabawy
Wszystkie zdjecia pochodza ze strony: http://blogs.mail.ru/mail/ninanozhnova oraz http://www.moyazaya.ru/

4 thoughts on “Pleciona gumka do włosów

    • Ktoś? 😉 Ktoś nie ma kamery i nie umie robić filmów. To nie jest takie trudne. W ten sam sposób w przedszkolu robi się łańcuchy papierowe na choinkę.
      Pozdrawiam

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.