Pomysły na pompony


Pompony.Wielu z nas kojarzą się z dziecięcymi czapeczkami z wielką wełnianą kulką na końcu. Jednak pompony mogą mieć wiele innych zastosowań. Mogą być także wykonane z różnych rodzajów włóczki.

Oto prosty sposób jak wykonać taką puszystą ozdobę.

http://www.liveinternet.ru/users/2460574/post115250325/

Wycinamy dwa identyczne kółeczka z tekturki. Wielkość kółek uzależniona jest od tego jak duże pompony chcemy uzyskać.

W środku wycinamy dziurki, tak abyśmy mogli swobodnie przewlekać włóczkę. Dobór włóczki jest właściwie dowolny i również uzależniony jest od tego jakiego spodziewamy się efektu. Może to być włóczka jedno lub wielokolorowa, puszysta lub bardziej gładka, wełniana, bawełniana lub jakakolwiek nam będzie potrzebna.

Włóczką oplatamy nasze kółeczka – oba jednocześnie. Im bardziej puszysty i gęsty pompon chcemy uzyskać tym więcej włóczki musimy okręcić na szablonie.

Gdy już uznamy, że ilość jest wystarczająca to nożyczkami przecinamy włóczkę. W tym celu wbijamy nożyczki po zewnętrznej stronie między kółka i przecinamy ostrożnie włóczkę.

Jeśli już tego dokonamy to rozchylamy delikatnie oba kółka i pomiędzy nimi mocno zawiązujemy sznureczek, tak aby związać nitki razem.

Teraz zostaje nam już tylko pozbyć się tekturowych kółek i mamy prawie gotowy pompon. Zostaje nam tylko przyciąć wystające nitki i mamy gotową kulkę.

Na początku napisałam, że pompony można wykorzystać nie tylko jako ozdobę czapki. Teraz jest odpowiednia pora na ujawnienie, co jeszcze można z nimi zrobić.

Można np. za ich pomocą ozdobić szaliczek:

http://www.meryemce.biz/kirazli-cocuk-atkisi-yapilisi.html

Ale można także z nich wykonać sam szaliczek:

http://tricoecrochereceitas.blogspot.com/2010/07/cachecol-com-pom-pom.html

Można z nich też wykonać dywanik:

http://apronthriftgirl.typepad.com/apron_thrift_girl/2006/09/craftivity_anyo.html

Gustowne poduch:

http://www.liveinternet.ru/users/2460574/post115250325/

Albo bardzo miłego misia – Przytulankę:

http://www.webindia123.com/craft/asp/enlarge.asp?p_no=225

Wszystko zależy tylko od naszej pomysłowości oraz chęci działania, a samo tworzenie pomponów może być np. wspaniałą rodzinną zabawą.

2 thoughts on “Pomysły na pompony

  1. Ten dywan jest po prostu boski. Tylko wolałabym bardziej jednolity. Wtedy fajnie by się siedziało w jakimś fajnym fotelu na przykład ___________ w takim, albo z jakimś innym, który byłby biały. To super pomysł na relaks. Masaż plus dobra książka przy kominku.

    • Fajnie, że Ci się podoba ale jeśli chcesz coś reklamować to może najpierw zapytaj czy można 😀
      Miłego relaksu przy kominku 😀

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.