Proste śnieżynki ze sznurka i vicoluW tym wpisie dowiesz się, jak wykonać proste śnieżynki na choinkę z vicolu oraz sznurka. Do wykonania takich ozdób potrzebujesz:

 • biały gruby sznurek bawełniany
 • klej vicol
 • nożyczki
 • papier pergaminowy lub folia spożywcza, na których będziemy kleić gwiazdki
 • papier do wydrukowania lub narysowania schematów gwiazdek
 • farbki akwarelowe
 • brokat i inne ozdoby
 • kubek na klej oraz
 • pędzelek do farby.

 W pierwszej kolejności należy wydrukować sobie lub narysować grubą linią schemat gwiazdki. Może to być gwiazdka prezentowana tutaj lub dowolna, jaką chcesz wykonać. Następnie docinamy na odpowiednią długość sznurki w celu sklejenia gwiazdki.

Folię lub pergamin układamy na wydrukowanym lub wyrysowanym schemacie gwiazdki. Następnie do kubeczka nalewamy niewielką ilość kleju i zanurzamy w nim sznurki. Nadmiar kleju osączamy palcami. Bez obaw – klej da się zmyć, chociaż po zaschnięciu może być ciężko go uprać. Dlatego należy zachować pewną ostrożność.

 Gdy już nasączymy klejem sznureczek to układamy go na schemacie. Zaczynamy układać od centrum gwiazdki. Następnie układamy pętelki a na końcu trójkąty.

 Następnie całość musi dobrze wyschnąć. Trwa to co najmniej 12 godzin.

Gdy sznurki wyschną pozostaje przywieszenie zawieszki oraz ozdobienie gwiazdki. Nie odklejamy jej od folii a otwory w sznurkach zapełniamy vicolem. Znów należy zaczekać aż wyschnie. Potem można to wszystko ozdobić kolorowymi farbkami i posypać brokatem.  Pomysł i zdjęcia pochodzą z tej strony
http://www.holiday-crafts-and-creations.com/easy-to-make-christmas-ornaments.html

Karolina w swoim komentarzu, bardzo słusznie zwróciła mi uwagę, że powinien się tutaj znaleźć także wzór pokazanej wyżej gwiazdki. Dziękuję za tą cenną uwagę :) Sam oryginalny wzór można pobrać tutaj po kliknięciu w link: WZÓR GWIAZDKI Potem wystarczy tylko kliknąć na obrazku prawym klawiszem myszki i wybrać opcję „Zapisz grafikę jako”.

4 thoughts on “Proste śnieżynki ze sznurka i vicolu

 1. Może rzeczywiście coś w tym jest, że większość nie wiemy, bo nikt nam nie pokazał.. ale kto z kolei tym poprzednikom pokazał ?! Oni skąd wiedzieli???

  Śniezynki SUPER

 2. Może warto dodać też wzór tej śnieżynki, która jest w przykładzie robiona? Na stronie źródłowej jest on dostępny, ale nie wszyscy mogą pomyśleć, by tam jej szukać :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>