Pufa z butelek plastikowychTa pufa z butelek plastikowych stworzona została przez Marię Karavanową. Wykorzystała ona do jej zrobienia plastikowe butelki, taśmę klejącą, sztywny karton, watę ociepleniową oraz włóczkę i szydełko.

Połączyła mocno taśmą klejącą zakręcone butelki.

Potem mocno przykleiła do nich dwa kręgi sztywnej tektury.

 Do okręcenia wykorzystała kawałki pianki ociepleniowej, na górze przymocował jedną warstwę a na bokach dwie warstwy tego tworzywa.

 Całość otoczyła materiałem: dwa kręgi i prostokąt zszyte na maszynie. Ostatnie szwy, po założeniu doszyte są ręcznie.

Pokrowiec autorka wykonała na szydełku. Niewątpliwie jest to chyba najbardziej pracochłonna część pracy. Ta pufa jest duża i wykonanie dla niej pokrycia szydełkiem zajmie sporo czasu. Myślę jednak, że można z powodzeniem wykorzystać włóczkę typu zpagetti, jest to bardzo gruba włóczka do robienia naprawdę bardzo grubymi drutami lub szydełkiem.

 

Źródło http://forum.knitting-info.ru/index.php?showtopic=47796&st=40

5 thoughts on “Pufa z butelek plastikowych

  1. A ja mam pytanie natury technicznej pod tytułem ile kg obciążenia ona wytrzymuje? Może to dziwne ale ja do filigranowych Kobietek nie należę a sam pomysł bardzo mi się podoba.

    • Myślę, że sporo także mniej filigranową postać też utrzyma. Trzeba wybierać tylko butelki, które nie są już pogniecione, Zresztą tutaj ciężar rozkłada się na kilka kolumn – butelek więc myślę, że z powodzeniem utrzyma. :)

  2. A proszę spróbować stanąć na pionowo postawionej butelce? Albo ustawić równo cztery na nich jakaś płyta i na płycie osoba? Myślę, że to jest bardzo wytrzymałe. Widziałam także regały na książki, gdzie kolumnami były butelki, fotele, kanapy i inne mebelki

  3. Mogę Was zapewnić, że sporo taki puf wytrzyma. Ja zrobiłam sobie podobny taboret z plastikowych butelek i kartonu. Mogę na nim spokojnie usiąść i nic się nie dzieje.
    Mój puf jest pod tym linkiem
    http://evejank.blogspot.com/2013/01/uf-zrobiam-puf.html Jest tam też napisane jak go zrobić i są filmiki,które znalazłam. Zaletą takiego mebelka jest jeszcze to, że jest niesamowicie lekki. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>