Pufa z butelek plastikowych


Ta pufa z butelek plastikowych stworzona została przez Marię Karavanową. Wykorzystała ona do jej zrobienia plastikowe butelki, taśmę klejącą, sztywny karton, watę ociepleniową oraz włóczkę i szydełko.

Połączyła mocno taśmą klejącą zakręcone butelki.

Potem mocno przykleiła do nich dwa kręgi sztywnej tektury.

 Do okręcenia wykorzystała kawałki pianki ociepleniowej, na górze przymocował jedną warstwę a na bokach dwie warstwy tego tworzywa.

 Całość otoczyła materiałem: dwa kręgi i prostokąt zszyte na maszynie. Ostatnie szwy, po założeniu doszyte są ręcznie.

Pokrowiec autorka wykonała na szydełku. Niewątpliwie jest to chyba najbardziej pracochłonna część pracy. Ta pufa jest duża i wykonanie dla niej pokrycia szydełkiem zajmie sporo czasu. Myślę jednak, że można z powodzeniem wykorzystać włóczkę typu zpagetti, jest to bardzo gruba włóczka do robienia naprawdę bardzo grubymi drutami lub szydełkiem.

 

Źródło http://forum.knitting-info.ru/index.php?showtopic=47796&st=40

5 thoughts on “Pufa z butelek plastikowych

    • Myślę, że sporo także mniej filigranową postać też utrzyma. Trzeba wybierać tylko butelki, które nie są już pogniecione, Zresztą tutaj ciężar rozkłada się na kilka kolumn – butelek więc myślę, że z powodzeniem utrzyma. :)

  1. A proszę spróbować stanąć na pionowo postawionej butelce? Albo ustawić równo cztery na nich jakaś płyta i na płycie osoba? Myślę, że to jest bardzo wytrzymałe. Widziałam także regały na książki, gdzie kolumnami były butelki, fotele, kanapy i inne mebelki

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.