Róże z bibuły


Przeglądając różne strony natknęłam się na bardzo prosty sposób na to, jak wykonać róże z bibuły. Aby je wykonać potrzebujemy tylko kolorowej krepiny, nożyczek oraz kleju lub sznurka.

 Z bibuły wytnij paski o szerokości 10-11 cm i długości 30-40 cm. Lekko ją rozciągnij.

 Następnie pasek ułóż na stole i lekko zagnij prawy górny róg paska.

Zagnij ponownie, tym razem całą szerokość paska.

Teraz najważniejszy moment. Lewą ręką przytrzymaj górną część zagięcia a prawą zakręć zagięcie tak, jakbyś zawijała papierek na cukierku. Powinnaś otrzymać coś takiego:

Teraz kciukiem lewej ręki  przytrzymaj bibułę w miejscu zwinięcia, tam gdzie zgrubienie, a prawą zawiń kolejny kawałek papieru. Powinnaś otrzymać efekt podobny do poniższego.

Gdy skręcisz już brzeg całego paska, to odwróć go na drugą stronę i lekko skręć w spiralę.

Potem zwiń w kwiatek. Środek zawiń gęściej a brzegi łagodniej. Brzegowe płatki możesz lekko odgiąć ręką, aby uformować kwiat. Końcówkę możesz skleić klejem lub po prostu związać mocną nitką. Wszystkie zdjęcia oraz pomysł pochodzą stąd: http://stranamasterov.ru/node/441715?tid=451

Otrzymasz takie oto kwiaty.

 

W środek można włożyć cukierek i uzyskać bardzo efektowny bukiet.

 

15 thoughts on “Róże z bibuły

  • jeśli jest to cukierek w papierku to papierek czy folijkę owijamy na wykałaczce i przytwierdzamy taśmą. Jeśli jest to cukierek zawinięty w sreberko to należy go owinąć w jakiś celofan i postąpić jak napisałam wyżej: wystające końcówki przytwierdzamy do wykałaczki lub jeśli potrzebujemy dłuższych kwiatów do drucika.

  • ależ to przecież o to chodzi, że bukiet jest konsumpcyjny :)
   Jak nie rozwalić? Nie nalezy mocować kwiatka do cukierka i do wykałaczki ale wsunąć wykałaczkę w środek sklejonego kwiatu. Potem należy cukierek wyjąć od góry i kwiat powinien pozostac nieuszkodzony :)

  • Nigdzie nie napisałam, że cukierek ma być nadziany na drut. Napisałam, ze folia owijająca cukierek ma być przymocowana do wykałaczki lub drucika. Folia. Nie cukierek :)

  • To co widzisz na zdjeciach czyli bibułę powszechnie zwaną krepiną. Tak mnie uczono w szkole podstawowej i takiej nomenklatury zwyczajnie używam. Rosjanie na krepinę mówią papier falisty i podobnie 😉

 1. To co widzisz na zdjeciach czyli bibułę powszechnie zwaną krepiną. Tak mnie uczono w szkole podstawowej i takiej nomenklatury zwyczajnie używam. Rosjanie na krepinę mówią papier falisty i podobnie 😉

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.