Róże z filtrów do kawy


Papierowe róże z filtrów do kawy nie są trudne do zrobienia. Troszkę praktyki i w bardzo krótkim czasie można uzyskać taki oto piękny kwiat.

Potrzebne będą:

  • Drut kwiaciarski
  • filtry do kawy
  • taśma kwiaciarska
  • nożyczki
  • ołówek
  • wzór do odrysowania kwiatów do pobrania tutaj: 

 Szablon najlepiej wydrukować i wyciąć. Następnie przykładamy je do filtrów do kawy, obrysowujemy i wycinamy potrzebną liczbę.

Weź płatek nr jeden, przyłóż go do drutu, tak aby znalazł się w połowie i przymocuj za pomocą taśmy. Postępuj tak z każdym kolejnym płatkiem

 Weź płatek nr 2 i rozdziel go w miejscu złączenia filtra, jednak nie oddzielaj ich do końca. Owiń go wokół drutu i taśmy tak aby ściśle przylegał. Potem przytwierdź go kawałkiem taśmy.  Tak samo postępuj z płatkami nr 3 i 4.

 Płatki 5 i 6 przymocuj mocno na łodydze. Weź trzy płatki nr 5 i dołącz je do łodygi, kolejne trzy płatki nr 5 dołącz po drugiej stronie łodygi. Potem to samo zrób dla płatków nr 6. Pamiętaj aby płatki mocować mocno za pomocą taśmy. To oczywiście jeszcze nie przypomina kwiatu.

Teraz, skoro płatki przymocowane są już mocno, należy uformować je w kwiat. Zacznij ciągnąć płatki tak aby je rozchylić. Najlepiej wsadzić palec między płatki i po prostu je odpychać od środka.

Ołówkiem lub jakimś grubszym patyczkiem zacznij podkręcać brzegi płatków.

 Kwiaty można pokolorować. Woda kiepsko wysycha więc lepiej wsadzić kwiaty w sok buraczany lub w czerwone wino. Jeśli chcesz uzyskać łagodny kolor możesz je rozrobić z odrobiną wody. Filtry do kawy świetnie wchłaniają wilgoć. Oczywiście jak najbardziej wskazane jest eksperymentowanie z kolorami.

Po pomalowaniu kwiaty odwróć do góry ogonkiem, spływający barwnik utworzy ciemniejsze obwódki na brzegach płatków. Nada to kwiatom realności. Jeśli chcesz osiągnąć odwrotny efekt, czyli ciemniejsze dno kwiatu, to pozostaw kwiat w pozycji normalnej. Wtedy jednak będzie sechł dłużej.

Źródło fotek i opisu: http://www.emmalee-design.com/art-design/coffee-filter-rose-tutorial/

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.