Śnieżynka z wełny


Już za miesiąc świętować będziemy Boże narodzenie, pora więc zacząć interesować się ozdobami bożonarodzeniowymi. Ja zaproponuje teraz wykonanie śnieżynki z włóczki.Jak widzicie śnieżynki są urocze i radosne a robi się je w bardzo prosty sposób. Zdjęcia i sposób wykonania znalazłam tutaj: http://stranamasterov.ru/node/34297

Potrzebujemy kolorowych włoczek. Dwóch krążków papieru oraz ostrych nożyczek. Nasze ozdoby wykonywane są podobnie jak pompony, których wykonywanie było już tutaj prezentowane.

Przygotowujemy więc dwa krążki papieru z otworami w środku i okręcamy włóczą, następni wkładając ostrożnie nożyczki pomiędzy warstwy kartonu z zewnątrz krążków przecinamy wszystkie nitki. Robimy to ostrożnie aby nitki nam nie pospadały. Następnie pomiędzy rozdzielone już warstwy papieru wkładamy pojedynczą nić i związujemy wszystkie nitki razem. Potem zawiązujemy mniejsze porcje włoczki tak, aby powstały ramiona śnieżynki.

Warto też przyciąć zewnętrzne nitki tak, aby były w miarę równe. Teraz pora na ozdabianie. Mozna przykleić gotowe oczka ale można je też wyhaftować samemu. Właściwie to jak ozdobimy i czy w ogóle ozdobimy gwiazdki zależy tylko od naszej własnej pomysłowości.

Miłej zabawy :)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.