Stara nowa bluzeczka


www.manualni.pl

Jeśli masz bluzkę, czy inną odzież, np. spodnie, które bardzo lubisz ale zrobiły się ciut nudne to jest na to sposób. Twoja stara bluzka może wyglądać jak nowa i wcale nie potrzeba do tego wielkich nakładów finansowych. Aby dodać nowego uroku Twojej odzieży wystarczy igła – dość gruba, do tego kawałki kolorowej wełny, pomysł i odrobina czasu.

Ja wzięłam bluzkę, w której wystrzępiła mi się aplikacja, odprułam ją i na jej miejscu wykonałam haft. I wcale nie miałam w zamyśle wykonanie idealnie równych kwiatów. Postanowiłam, że cały urok będzie w delikatnym chaosie. Najpierw żółtą wełną wyszyłam środki kwiatów. Jako wzór może posłużyć ścieg płaski a sposób jego wykonania prezentuje ten oto schemat:
Po prostu przewlekamy igłę z nitką robiąc równe kółko, lub jak u mnie bardziej eliptyczny kształt. I tutaj uwaga. Jeśli bluzka wykonana jest z materiału to lepiej użyć cienkiej igły i muliny lub kordonka. Na bluzce bawełnianej jak moja śmiało można użyć niezbyt grubej wełny. Uważajcie tylko podczas przeciągania jej przez materiał gdyż ciągnąc szybko i na siłę można zrobić dziury a tego przecież nie chcemy.
Kolejną rzeczą jaką wykonałam były płatki kwiatów. Wszystkie prawie wykonane są pojedynczo wg tego schematu:
www.manualni.pl

http://www.kj599.com/upfiles/file/201207/20120711163434331.jpg

Niebieski kwiatek wykonane ma podwójne płatki – wg tego samego wzoru:

http://www.kj599.com/upfiles/file/201207/20120711163434331.jpg

Ostatnią rzeczą jaką wykonałam były gałązki i listki. Listki zrobiłam prostym sposobem, tym samym jakim wykonałam pojedyncze płatki kwiatów. Gałązki wykonane zostały sznureczkiem:

http://www.kj599.com/upfiles/file/201207/20120711163434331.jpg

Całość ozdabiania nie zajęła mi więcej niż 2 godziny.
Dodatkowa uwaga. Jeśli haftujecie na rozciągliwym materiale to dobrze jest robić zbyt luźne ściegi, mozna to wykonać lekko rozciągając materiał. Wtedy kwiaty będą miały wygląd trójwymiarowy. Niedobrze jest natomiast mocno naciągać nitki wzoru, gdyż daje to bardzo brzydki efekt, materiał jest pościągany a wzór bardzo nierówny. Korzystałam oczywiście m.in. z kordonków naszej polskiej Ariadny
życzę przyjemnej zabawy :)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.