Stojak – wieża z płyt cd


 Często po domach przewalają się różne niepotrzebne płyty CD i szpulki po taśmach. Można z nich zrobić bardzo efektowny stojak – wieżę, połączony ze schowkami na biżuterię i inne drobiazgi.

Potrzebujemy cztery płyty CD, 3 szpulki od taśmy, do tego kolorowy papier najlepiej samoprzylepny, papier ozdobny, klej wikol, klej kropelka, cienki stalowy drut,  oraz igła.

 Z taśmy samoprzylepnej wytnij krążki a z ozdobnego paski do oklejenia wnętrza rolek.  Możesz też wykorzystać pognieciony papier.

Igłą zrobić należy otwory na drut w ściance rolek.

Krążkami papieru oklej płyty po ich pomalowanej stronie. Papierem pomiętym możesz okleić ranty rolek. Pamiętaj o zostawieniu śladu w miejscu gdzie jest otwór na drut.

Wnętrza oklej przygotowanymi paskami papieru.

 Teraz ustaw krążki na środku płyt i za pomocą igły zrób w nich znaki, gdzie ma przechodzić drut. Nie musisz tego robić na płycie, która będzie znajdowała się na samym dole stojaka.

 Zewnętrzne strony tutaj zostały oklejone tapetą w deseń przypominający drewno, ale możesz zrobić to w dowolny sposób. Równie dobrze możesz szpulki owinąć wstążką i ją przykleić 😉

Teraz igłą nagrzaną nad płomieniem zrób wyznaczone otwory w trzech płytach.

 Do spodu każdej ze szpul musisz przykleić płytę. Dodatkowo dla ułatwienia najniższą płytę możesz przykleić mocnym klejem do drutu. To zapewni stabilność całej konstrukcji.

Wszystko to możesz jeszcze dodatkowo ozdobić.

 

 

 

 

 

 

 

Źródło

One thought on “Stojak – wieża z płyt cd

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.