Świąteczne ozdoby z papieru i gazetswiateczne ozdoby z papieru i gazet

Dzisiejsza propozycja świąteczna może zostać zaliczona do kategorii recyklingowej. Zobaczysz tutaj jak można z papieru czy gazet wykonać prostą choinkę oraz wieniec.

swiateczne ozdoby z papieru i gazet (1)

Niżej znajdziesz wzór, przy pomocy którego możesz przygotować małe lub większe różyczki, potrzebne do przygotowania choinki. Gdy je wykonasz to za pomocą kleju na gorąco lub szpilek należy je przytwierdzić do styropianowego korpusu. Jeśli takiego nie posiadasz to możesz z powodzeniem użyć przygotowanego z kartonu stożka

swiateczne ozdoby z papieru i gazet (2) swiateczne ozdoby z papieru i gazet (3)

Tutaj znajduje się schemat do przygotowania róż.

swiateczne ozdoby z papieru i gazet (4)

Wycięte odpowiednio paski papieru należy zwinąć w kształt kwiatu.

swiateczne ozdoby z papieru i gazet (5) swiateczne ozdoby z papieru i gazet (6) swiateczne ozdoby z papieru i gazet (7)

Podobnie przygotować można wieniec. W tym przykładzie róże przyklejamy na okręgu wyciętym z jednorazowego talerza. Myślę jednak, że można tutaj również użyć styropianowego wałka.

swiateczne ozdoby z papieru i gazet (8) swiateczne ozdoby z papieru i gazet (9) swiateczne ozdoby z papieru i gazet (10) swiateczne ozdoby z papieru i gazet (11) swiateczne ozdoby z papieru i gazet (12) swiateczne ozdoby z papieru i gazet (13) swiateczne ozdoby z papieru i gazet (14)

Zdjęcia pochodzą ze stron:

http://shabbyartboutique.blogspot.com/

http://go.tipjunkie.com/

http://salvagedwhimsy.blogspot.com/

swiateczne ozdoby z papieru i gazet (15) swiateczne ozdoby z papieru i gazet (16) swiateczne ozdoby z papieru i gazet (17)

4 thoughts on “Świąteczne ozdoby z papieru i gazet

  1. Superowe są te róże,chodzi mi jednak o te róże białe,na pierwszym zdjęciu najmniejsza choinka,one chyba są troszkę inne,czy mogę w miarę możliwości prosić o ich przepis;)

  2. Przepiękna jest ta choineczka! Ja też chcę taką! Muszę sama spróbować… dziękuję za pomysł…