Świnka skarbonka z gipsu


W okresie mojego dzieciństwa każde dziecko marzyło o tym by mieć swoją świnkę skarbonkę. Teraz możemy zrobić ją sami i tym samym sprawić niesamowitą radość nie tylko dzieciom ale też dorosłym.

To czego potrzebujemy to: gips biały, pusta plastikowa butelka, najlepiej z dozownikiem, plastelina, farby, drobnoziarnisty papier ścierny,  balon i oczywiście dobry nastrój.

Najpierw należy rozrobić gips. Odpowiednia proporcja to 1:1, tyle samo wody co gipsu. Gips musi być płynny. Ile tej mieszanki? To zależy od wielkości balona i świnki jaką chcemy wykonać.

Gips należy zmieszać w butelce. Można to zrobić intensywnie wstrząsając zawartością. Należy pamiętać o zakręceniu przedtem butelki. Potem zawartością napełniamy balon. Myjemy wlot i dmuchamy go. Ale uwaga. Nie należy przesadzać z wielkością, ponieważ jeśli pęknie… Cóż, wielkie sprzątanie gotowe. 😉

Jeśli balon jest już napełniony, nadmuchany i zawiązany, to należy nim poruszać we wszystkie strony aby zawartość w miarę  równomiernie rozprowadziła się po wszystkich ściankach.  Po dokonaniu tego należy nalać do zlewu lub sporej miski wody i włożyć do niej balon tak, aby przez jakiś czas obracał się we wszystkie strony, ale niezbyt szybko. Zapobiegnie to spłynięciu zawartości na jedną stronę.

Po jakimś czasie, gdy gips już wyschnie można wyjąć balon z wody i delikatnie zdjąć gumę z gipsu.

Teraz pora na wykonanie nóg świnki. Do tego celu można wykorzystać plastelinę lub inne tworzywo w tym stylu. Wykonujemy szablon i przytwierdzamy go do miejsca, gdzie będzie brzuszek skarbonki a potem nóżki zalewamy gipsem i czekamy aż wyschną.

Następnego dnia możesz rozpocząć szlifowanie powierzchni papierem ściernym. Miejsce, gdzie był wlot balonu, możesz oszlifować jako ryjek świnki.

Kolejnym etapem jest wykonanie otworu na monety. Można zrobić to wiertarką, aby nie rozbić skorupy.

A teraz możesz pozwolić na zabawę dzieciom. Wyobraźnia nie zna granic.

Źródło

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.