Szydełkowa serweta dla babci


szydelkowa serweta 1

Taka sobie serweta powstała w kilka ostatnich wieczorów. W zamierzeniach wg projektu powinna być wykonana z kordonka i mieć rozmiar 51 cm. Oczywiście ja uwielbiam wprost coś zmienić po swojemu dlatego też serweta ma rozmiar blisko 100 cm i wykonałam ją z przędzy bawełnianej zwiniętej potrójnie.  Rozłożona do zdjęć na dużym stole z racji braku małego stolika ale i tak widać doskonale jej urodę. Kolor to kawa z mlekiem a szydełko użyte do dziergania to 1,9

szydelkowa serweta 2

Jeszcze nie do końca ułożyła się prawidłowo, ale gdy spocznie na przeznaczonym jej miejscu (czyli na stoliku u babci), napewno będzie prezentowała się wspaniale. na tym zdjęciu widać zbliżenie wykonania. W ostatnich rzędach jest mnóstwo rozmaitych pikotek i z tej przyczyny każdy dziergał się ponad godzinkę. Ale myślę, że było warto.

szydelkowa serweta 3

Tutaj w prawie całej krasie. Niestety jestem zbyt niska aby zrobić ją w całości 😉 chyba, że powiesiłabym ją na ścianie i odeszła na 2-3 metry :D. Jeśli ktoś chce zrobić podobną to niżej znajdzie schemat.

Babcia miała otrzymać ją dzisiaj, ale wszystkich nas dopadł jakiś paskudny pomór, stąd nie było to wykonalne. Ale jak mówią, co ma wisieć nie utonie i z pewnością serweta zalegnie na odpowiednim dla niej miejscu.

7 thoughts on “Szydełkowa serweta dla babci

    • Nie widzisz bo go nie umieściłam. Poszukaj na facebook w albumach ze schematami na serwetki. Nie wszystko może być podane na tacy i czasem trzeba poszperać 😉

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.