Szydełkowe anioły


szydelkowe aniolyBoże Narodzenie już właściwie za miesiąc więc pora na ozdoby choinkowe. Dzisiaj szydełkowe anioły, które powstały w ostatnim tygodniu. Każdy inny, każdy innej wielkości. Wszystkie wykonane z kordonka w kolorze naturalnym.
szydelkowe anioly (1) Ten duży anioł powstał z głowy (czyli z niczego), w sumie miałam ochotę zobaczyć, czy uda mi się wydziergać coś większego niż standardowe anioły i oto powstał taki prototyp. Wysokość tego anioła to 25 cm, jest wiec faktycznie spory. No i w przeciwieństwie do innych ma skrzydełka, które udało mi się usztywnić, co widać na zdjęciach.szydelkowe anioly (2) szydelkowe anioly (3) szydelkowe anioly (4) Kolejny anioł to jeden z najpopularniejszych w sieci modeli. Tutaj do białej nici dodałam nitkę srebrną. Wysokość tego anioła to około 14 cm.szydelkowe anioly (5) szydelkowe anioly (6)Ten model ma podobną wysokość i wykonany jest tym samym wzorem jednak zamiast srebrnej dodałam złotą nitkę.
szydelkowe anioly (7) Nie jest jej dużo jednak jak widać połyskuje w świetle.szydelkowe anioly (8) szydelkowe anioly (9) Tutaj z kolei dwa aniołki wykonane wg schematu z najnowszego, czwartego wydania Szydełkowania. Wysokość tego to 10 cm. Kolejny ma rozmiar 11 cm.szydelkowe anioly (10) szydelkowe anioly (11) A tutaj już wolna inspiracja. W tym wzorze góra wykonana jest wg schematu dostępnego w sieci. Krynolinka z wzorami ananasków to mój prywatny pomysł. Aniołek posiada złote obrębienie skrzydełek oraz krynolinki. Wysokość to 11 cm.szydelkowe anioly (12) szydelkowe anioly (13)Kolejna praca to anioł z krynolinką taką samą jak anioł wyżej a wzór góry to kolejny z popularnych w sieci aniołów. Także ten ma ozłocone brzegi. Wysokość 12 cm.
szydelkowe anioly (14) Ach, właśnie zobaczyłam, że fotka mało ostra, niemniej jest to dzwonek i to dzwonek z serduszkiem. Wysokość dzwonka to 8 cm.szydelkowe anioly (15) Każda z prac może być wykonana w różnych kolorach. Jeśli Wam się podobają to zapraszam do kontaktu przez formularz kontaktowy.szydelkowe anioly (16)

2 thoughts on “Szydełkowe anioły

  1. Chciałabym sobie wydziergać takie małe aniołki na choinkę, jednakże jestem nowicjuszką i nie bardzo wiem jakich nici użyć. Czy Muza 10 będzie w porządku (taką akurat mam)? I jakie powinno być do tych nici szydełko? Mam 1,6 mm ale chyba jest za grube, do tych nici podobno najlepsze jest 1 mm, czy to prawda?
    P.S. Piękne są te Pani aniołki, mam nadzieję, że moje też wyjdą takie ładne 😉

    • Muza 10 będzie akurat. Producent proponuje szydełko 1,3 mm ale ja osobiście używam 0,7 mm. Dla osoby początkującej też bym poleciła 1,3 mm lub niewiele mniejsze.
      Życzę powodzenia :)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.