Szydełkowe bombki i aniołki oraz ciut o niciach zdobniczych


szydelkowe bombki i aniolki (1)

Zajrzałam dzisiaj na bloga z myślą, aby coś napisać. Przyznaję, że mocno Was zaniedbałam, ale powodów tego jest wiele i w sumie bez sensu o nich mówić. Dzisiaj pokazuję właściwie same wersje robocze lecz głównie po to by dać oznaki życia ;). Właściwie już niedługo rozpocznie się wszędzie szał bożonarodzeniowy i u mnie też w ostatnich dniach coś w tej kwestii zaczęło się dziać.
To, że długo milczałam wcale nie oznacza, że nic nie robiłam. Rozgrzebane mam dwie serwetki koniakowskie, na rozprasowanie oczekuje duży, prostokątny obrus koronkowy, zaczęty ze sznurków dzianinowych koszyk na włoczki, serweta w kolorze kawy z mlekiem. Oj dużo tego, bardzo dużo. Dzisiaj jednak troszkę o bombkach i aniołkach oraz o ciekawych włóczkach, które miałam okazję testować.szydelkowe bombki i aniolki (2)Na pierwszy ogień idzie gigantyczna bombka, właściwie pierwsza w ogóle w moim wykonaniu. Robi się ją bardzo przyjemnie z dwóch małych serwetek. Średnica tej to 20 cm a wykonałam ją z kordonka muza 10 szydełkiem 1 mm. Wypełniona balonem schła posmarowana rozwodnionym vicolem. Przyznaję, po wydobyciu z niej gumy wygląda wspaniale. Jeszcze jakaś ozdoba i będzie bardzo ładny dodatek świąteczny.
szydelkowe bombki i aniolki (3) A teraz ciut o nitkach zdobniczych. W zeszłym roku do zdobienia aniołków używałam złotej nici galaxy natura, które sprzedawane były w nawojach po 25 gramów i długości 340 metrów. Są to nici produkcji tureckiej firmy Opus. Cieniutkie skręcone z dwóch nitek poliestrowych i posiadające dodatek cekinów. Nie robi się nimi zbyt łatwo ale za to efekt jest wspaniały. Skrzą się nawet po krochmaleniu. Ale wydaje mi się, że ostatnio produkowane są tylko w maleńkich kłębuszkach, ponieważ pani z pasmanterii tylko takie może zakupić w hurtowni. Te nitki z lewej to nowy nabytek, który wczoraj zdobyłam w pasmanterii. Ten sam producent a nitka nazywa się Star i właściwie jest to dość gruby sznureczek, który (uwaga), można spruć 😉 Tak, nie bajeruję, jest to nitka dziergana. Bardzo sympatyczna i miękka. Nawój ma także 25 gram i 160 metrów długości.szydelkowe bombki i aniolki (4) Teraz trzy chudzinki bombkowe popełnione dzisiaj przed południem. Szybko się robi ale wydaje mi się, że sam wzór jest lekko jajowaty. Czekają na nowych braci i smarowanie klejem;). Wzory wszystkich tych bombek znajdziecie na fejsbookowym profilu strony.szydelkowe bombki i aniolki (5) W tak zwanym międzyczasie powstało trochę aniołów i wszystkie one oczekują na współbraci a potem na zdobienie i krochmalenie. Robione kilkoma nitkami. Od lewej u góry mamy Arię z Ariadny, potem muza 20. Na dole od lewo nitka sprzedawana jako Aria ale na dużych szpulach i myślę, że to jednak jakaś ściema. Nie ma połysku i jest sznurkowata. Dalej dwa aniołki z nitki przysłanej mi przez przesympatyczną Wiesię Sienkiewicz do przetestowania.szydelkowe bombki i aniolki (6) szydelkowe bombki i aniolki (7)

Są to dwa kordonki Cable 5 jeden z dodatkiem złotej a drugi srebrnej nitki. Obok anioł z muzy 20. Grubość jest dość podobna jednak śmiem twierdzić, że sam kordonek cable jest rewelacyjnej jakości. Muza oczywiscie też jest świetna jednak gdy się przyjrzeć to nitki mają inna fakturę. Tymi nitkami jednak trzeba się nauczyć szydełkować. Często nitka normalnie schodziła z kłębka a nagle okazywało się, że złocenia jest zbyt dużo i robiły się dziwne pętelki. Jest to oczywiście do opanowania jednak na obu aniołkach widać odstające niteczki. Specjalnie do zdjęcia ich nie ukrywałam. Ale gdybym miała wyrazić opinię to zdecydowanie polecam oba kordonki na małe ozdoby i bombki. szydelkowe bombki i aniolki (8) szydelkowe bombki i aniolki (9)

10 thoughts on “Szydełkowe bombki i aniołki oraz ciut o niciach zdobniczych

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.