Szydełkowe ubranka dla dziewczynek


O szydełkowaniu chyba jeszcze nic nie było. Dzisiaj więc temat szydełkowe ubranka dla dziewczynek. W poniższym tekście pojawią się zdjęcia czapeczek, komplecików z czapeczkami, sukieneczek, i zestawów sukieneczek z bucikami. Zapraszam. Wyglądają uroczo.

Na początek kilka przykładów czapeczek, które jak myślę u pań starszych też pięknie by się prezentowały.

Tutaj motylki, które mogą stanowić ozdobę czy to czapeczki, czy sukienki, ale również bucików.

Poniżej kilka przykładów sukieneczek dla młodych dam.

Tutaj piękny zestaw z szaliczkiem – chustą, czapeczką  i mitenkami.

Znów sukieneczka tym razem w zestawie z pięknie wykonanymi bucikami.

Postanowiłam, że teraz pojawi się więcej wpisów na temat szydełka, także z wzorami i różnymi schematami. Ale na początek postanowiłam rozpocząć od powyższej wisienki :).

 

Zdjęcia pochodzą z bloga: Светлана Хабукова 

12 thoughts on “Szydełkowe ubranka dla dziewczynek

  • Witam
   Przepięknie są wszystkie rzeczy !!!
   Bardzo chciałabym zrobić buciki czapeczkę oraz ta Piękna sukienke ale nie mam wzorów czy KTOŚ ŻYCZLIWY mi POMOŻĘ ;))))

   Pozdrawiam

  • Proszę zajrzeć do kategorii „dla dzieci”, tam już jest kilka wzorów na sukienki dla dziewczynek :) Jeśli szuka Pani czegoś szczególnego to proszę oczywiście napisać. Postaram się coś wyszperać :)

  • Witam
   Przykro mi ale nie posiadam wzoru do tej sukienki. W internecie również go
   niestety nie znalazłam. Ale wygląda tak, jakby od góry był rządek słupków
   narzucanych. Potem cztery rzędy siatki z pięciu oczek. Dalej jest rząd
   słupków dzielonych co kilka oczkiem łąńcuszka. Niestety nie podpowiem co
   dalej. TO nie ja jestem przecież autorką tego ubranka.

 1. Dziękuje nawet i za taką podpowiedz bo dla mnie to jeszcze wyższa szkoła jazdy ale się nie zrażam – wczoraj cały dzień przesiedziałam na podanym Przez panią rosyjskim blogu szukając tej sukienki z marnym jak widać rezultatem. Gdyby tylko mogłaby Pani jeszcze podpowiedzieć ile oczek powinnam nabrać na dekolt bo jeszcze z tak wykończoną pod szyją sukienka nie miałam do czynienia. Sukienka byłaby na 78cm wzrostu (wg. różnych numeracji jest to 6-12 miesięcy) i czym najlepiej wg Pani byłoby wykonać taką sukienkę. Jak już pisałam nie jestem zbyt wprawna (jeszcze) w szydelkowaniu dlatego liczę się z opinia kogoś kto ma lepsze ode mnie pojęcie w temacie.

  • Z tego co widzę, to liczba słupków musi być podzielna przez 4 ponieważ w co czwarty słupek robiony jest łańcuszek (ten z siateczki). A samą liczbę najlepiej dopasować do dekoltu dziewczynki :) Z tyłu można zrobić guziczek, aby było łatwiej zakładać dziecku.
   Czyli, przykładowo oczywiście – 40 oczek łańcuszka plus trzy na pierwszy słupek i potem szydełko wbijamy w 3 oczko od szydełka i robimy jeszcze 39 słupków. W kolejnym rzędzie w co czwarte oczko robimy łańcuszek 5-6 oczek i tak przez kolejne cztery rzędy. Potem wydaje mi się, że w każdą kratkę siatki robi się 6 słupków.
   Kolejny rządek jest troszkę trudniejszy. Na tych 6 słupkach w jednym okienku robimy Kolejno trzy słupki łączone górą na trzech pierwszych słupkach i kolejne trzy słupki łączone górą na kolejnych trzech słupkach, potem robimy 5-6 oczek łańcuszka i znów na kolejnych słupkach to samo, czyli trzy słupki łączone górą i kolejne trzy słupki łączone górą i znów oczka.
   Kolejny rządek Wygląda mi na to, że tam na łuku z łańczuszka robimy 6 słupków.
   A na kolejnym rzędzie zaczynamy już ananaski. I tak, na pierwszym łuku słupków robimy słupek oczko słupek oczko aż będzie 6 słupków podzielonych oczkami łańcuszka. Potem trzy oczka łańczuszka i w środek kolejnej sekcji słupków wstawiamy słupek oczko słupek i znów trzy oczka łańcuszka i kolejna sekcja sześciu słupków podzielonych oczkami 😀
   Jeśli coś napisałam niejasno to proszę pytać :) Razem coś wymyślimy :)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.