Szydełkowy kocyk dla niemowlęcia


szydelkowy kocyk dla niemowlecia Jeśli chodzi o robótki dla najmłodszych to najpopularniejsze ostatnio są kocyki oraz buciki. W tym wpisie przedstawiam wyszperany przeze mnie wzór na piękny i prosty szydełkowy kocyk. Wzór pochodzi z gazetki „Вяжем для детей” №2″2005Wykonanie kocyka składa się z dwóch etapów: samego kocyka wykonanego wg schematu pierwszego oraz koronki do niego dzierganej wg wzoru nr 2. Wielkość kocyka to 115 na 97 cm. Wg opisu potrzeba nań 1200 gram akrylowej włóczki co osobiście wydaje mi się mocno ubarwione. Z takiej ilości można wykonać przecież pełnowymiarowy koc o wymiarach około 200 na 150 cm.szydelkowy kocyk dla niemowlecia (1) Jeśli ktoś czuje się na siłach w języku rosyjskim to tutaj: KLIK znajdzie wstępny opis wykonania. szydelkowy kocyk dla niemowlecia (2)

7 thoughts on “Szydełkowy kocyk dla niemowlęcia

 1. Strasznie mi się podoba ten kocyk zaczęłam nawet robić ale z moimi umiejętnościami początkującej to nie mogę sobie poradzić z objaśnieniem znaków może ktoś mi pomorze w przetłumaczeniu objaśnień będe bardzo wdzięczna

 2. Konkretnie to te niebieskie i granatowe ,półksiężyce, no i te strzałki bo reszta to moim zdaniem krzyżyk to półsłupek, kółko łańcuszek i słupki nawijane dwa lub trzy razy zależnie od ilości kreseczek ?
  Mam jeszcze pytanie jak rozumiem ilość oczek łańcuszka powinna byś podzielna przez 5?

 3. Te niebieskie i granatowe to są tzw reliefowe. Głównie robi się to na słupkach a tutaj jest robione na półsłupkach. Robi się to tak, że nie wkłuwa się szydełka tak jak normalnie ale przeciąga się włóczkę dookoła półsłupka. W normalnych wzorach są one narysowane takimi haczykami przypominającymi odwrócony znak zapytania. Tutaj znajduje się film po polsku pokazujący jak się robi słupki. http://www.youtube.com/watch?v=2hUxcCo2NHk
  Te z kreseczkami to są jak najbardziej słupki nawijane tyle razy ile kreseczek :)
  Co do oczek łańcuszka. Raport, czyli tutaj to 5.n to jest właśnie liczba oczek potrzebna na wykonanie konkretnego motywu. Na robótkę zawsze potrzeba wielokrotności tego raportu plus oczywiscie oczka brzegowe, które zawsze też są na schematach narysowane.

  • bardzo się cieszę, że Ci się podoba :)
   Jeśli mogę w czymś pomóc to śmiało pisz. A może poszukujesz wzorów na jeszcze inne rzeczy dla maluszka?

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.