Szyjemy choinkę


Coraz większymi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia i na stronach coraz więcej wpisów w tej tematyce. Cóż. Zaczynamy więc świąteczne szaleństwo ;). W tym artykule dowiesz się jak można w prosty sposób uszyć choinkę, która z powodzeniem ozdobi każde miejsce Twojego domu: półki, szafki, okna, schody itd. Autorem zdjęć i samych choinek jest Elena Kogan a same zdjęcia pochodzą ze strony http://emeobp.blogspot.com/2011/12/blog-post_15.html

Choinki można wykonać z dowolnego materiału i ozdobić w dowolny sposób: malując, naszywając aplikacje i guziczki, przyklejając i przyszywając różne przedmioty. Także jej wielkość może być dowolna.

Aby choinka stała to należy umieścić ja na jakimś kijku czy drucie oraz w małej doniczce. Aby stała prosto można doniczkę wypełnić masą gipsową lub np. gąbką kwiaciarską. Dodajemy jeszcze tylko kilka ozdób i gotowe.

 A jak robimy samą choinkę? Poniżej znajduje się schemat kształtu. Należy odrysować go lub przyłożyć na materiale i wyciąć dwa takie same kawałki – oczywiście w lustrzanym odbiciu. Na dole zaznaczone jest miejsce, którego nie zszywamy. Poprzez nie odwracamy choinkę po zszyciu na prawidłową stronę. Także poprzez ten otwór wypełniamy choinkę oraz nasadzamy ją na pręt.

Ozdabianie jej i malowanie to już wspaniała zabawa dla całej rodziny :). Życzę przyjemnej zabawy.

 

4 thoughts on “Szyjemy choinkę

    • Mariolu, ja myślę, że to jest dowolna wielkość jaką zapragniesz. Zszywasz sobie to jakieś pół centymetra od brzegu tylko i wywracasz na prawidłową stronę. Myślę, że można od takich tycich do takich sporawych z powodzeniem :) nawet pewnie by pięknie takie różne wielkości wyglądały :)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.