Torba z koszulki 2


Lato się zbliża szybkimi krokami, właściwie można powiedzieć, że jest tuż tuż. Pora więc na jakiś temat cieplejszy. W tym wpisie więc szybki sposób na wykonanie torby letniej z koszulki t-shirt. Uważni obserwatorzy strony pamiętają, że rok temu był już podobny temat.

Torby przedstawione poniżej mają taki ogromny plus, że nie trzeba w nich nic szyć. Wystarczy mieć koszulkę, ostre nożyczki i agrafkę. Taka torba to bardzo fajny pomysł na zagospodarowanie nadmiaru koszulek, lub też koszuli np. ciut przyciasnej.

Najprostsza wersja tych torebek jest najlepsza do  małych ich form. Wystarczy przeciągnąć sznurek przez dolny tunelik koszulki i mocno zaciągnąć. Jak widać niestety pozostaje dość spory otwór. Jednak jeśli ktoś używa jakiś kosmetyczek to pewnie nie będzie to miało większego znaczenia. Można też przecież coś tam np przyszyć, powiedzmy szydełkowy kwiatek.

Można też poradzić sobie inaczej. W kanale na sznurówkę zrobić kilka otworów i powyciągać nią sznurówkę, robiąc kilka otworów zamiast jednego. Poniżej wersja z dwoma otworami.

A teraz konkrety robienia torby. To będzie kurs robienia torby z trzeba otworami. Potrzebujemy koszulki (może być ze sklepu ze starociami, lub jak pisałam z szafy), do tego nożyczki i agrafka.

Wytnij rękawy, ale głębiej niż by pokazywały to szwy, staraj się też zrobić to w miarę prosto i równo po obu stronach. Te otwory to będą uszy torby.

Teraz tnąc dookoła rękawów postaraj się wyciąć jak najdłuższe pasy materiału. Tnij materiał w spiralkę. Potrzeba Ci tyle pasów, ile otworów zamierzasz stworzyć w dnie torby. Następnie pociągnij je niezbyt mocno, aby ich nie porwać, ale na tyle intensywnie aby się zwinęły.

Teraz odetnij karczek koszulki w taki sposób jak na zdjęciu lub w taki, jakiego kształtu otwór torby chcesz stworzyć, np w trójkąt. Pamiętaj, że otwór ten musi być na tyle duży aby udało się coś przez niego włożyc do torby.

Brzegi możesz zaokrąglić jak na poprzednim foto, lub zrobić pod kątem prostym jak na zdjęciu poniżej.

Do wykonania tych zdjęć użyto koszulek bez szwów po brzegach. Pamiętaj, że tutaj robimy torbę z trzema otworami. Aby tego dokonać należy sznurki poprzeciągać w określony sposób. Przyjrzyj się dokładnie poniższemu zdjęciu i zobacz, gdzie w brzegu koszulki wycięte zostały otwory na wprowadzenie sznurków.Szczeliny powinny być rozmieszczone równomiernie. Jeśli chcesz mieć jeden otwór to zrób jedną dziurkę. Dwa otwory dwie dziurki. Ważna jest zasada, że muszą one być rozmieszczone w równych odstępach.

Teraz wbij agrafkę w koniec sznurka i przeciągnij go od  pierwszego do drugiego otworu.

Potem zrób to samo z kolejnymi sznurkami w kolejnych kanalikach. Sznurki wyciągnij tak, aby oba jego końce wystawały równomiernie.

Potem mocno zaciśnij sznurek i zawiąż go.

A potem powtórz to na wszystkich otworach.

W ten sposób powinieneś zrobić z każdym otworem jaki chcesz mieć u dołu torby.

Teraz możesz określić, czy chcesz sznurki ukryć te sznurki wewnątrz torby czy np ozdobnie je zawiązać. Możesz je także obciąć.

Tak wygląda gotowa torba Sonic.

Wykonanie tego typu torby przy odrobinie wprawy trwa kilka minut. Jeśli masz ochotę, to możesz zrobić sobie całą ich kolekcję, na różne okazje i do różnych strojów.

Zdjęcia pochodzą ze strony: http://www.leethal.net/zine/?p=1344

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.