Wielkanocna serwetka króliczki


wielkanocna serwetka kroliczki

Nadal nie opuszcza mnie nastrój na dzierganie wielkanocne dlatego dzisiaj prezentuję Wam kolejną serwetkę z tej kategorii. Ta serwetka zawiera w sobie motyw króliczków.

wielkanocna serwetka kroliczki (1)

Zastanawiam się tylko, czy nie zrobić króliczkom oczek? A może dodać im jeszcze kokardki? Jednak w jakim kolorze aby się nie gryzło z żółtym? Ale do rzeczy. Serwetka ma 43 cm średnicy i wykonałam ją z włóczki, którą prezentuje poniższe zdjęcie. Nie potrafię nazwać jej, gdyż dostałam ją jako gratis to zamówienia bawełny ;). Składa się z pięciu nitek (dosłownie), i ma piękny, żółty kolor, który najlepiej oddaje zdjęcie kłębka. Jest około dwa razy grubsza od standardowo używanego przeze mnie kordonka 30×4 i jak widać jest też lekko połyskliwa. Mimo, że składa się z kilku pasm to robi się nią bardzo dobrze. wielkanocna serwetka kroliczki (2) Oczywiście zamieszczam też wzór. Niestety nie jestem w stanie powiedzieć jaka to gazetka, poza tym, że niemieckojęzyczna. W linku znajdziecie większy schemat do pobrania, jeśli macie ochotę takie króliczki sobie wydziergać. Schemat do pobrania jest tutaj 

wielkanocna serwetka kroliczki (3)

 

2 thoughts on “Wielkanocna serwetka króliczki

    • Ten haczyk oznacza, że robiąc ten rządek musisz w tym miejscu złapać łańcuszki z poprzedniego rzędu. Tak jakby je związać.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.