Wielkanocna serwetka w pisanki


 wielkanocna-serwetka-pisanki

Nabrałam dobrego humoru, gdy zaledwie kilka dni po sylwestrze dopadła mnie nieodparta chęć aby wydziergać wielkanocną serwetkę. Pomysłów i inspiracji miałam kilka ale padło na wzór z czasopisma „Szydełkowanie”, a konkretnie z numeru drugiego wydanego w 2009 roku, który nosi podtytuł „Wiosenne inspiracje”.
 wielkanocna-serwetka-pisanki1

Oczywiście nie byłabym sobą, gdybym troszkę wzoru nie pozmieniała więc od razu opowiem troszkę o tym małym dziele. Wykonałam je z kordonka naszej polskiej firmy Ariadna. Kordonek ten ma rozmiar 30tex4 o wydajności 830 metrów na 100 gram. Użyłam szydełka o grubości 1,25. Wg schematu serwetka powinna mieć szerokość 50 cm jednak mnie wyszło tylko 45 cm. Ale wcale tego nie żałuję, gdyż idealnie pasuje do wielkanocnego koszyczka mojej mamy ;).  Miałam napisać co pozmieniałam? No to piszę. Pierwotnie były to ananaski ale pomyślałam, że gdy zamiast potrójnych pęczków słupków dam ich 4 to wzór będzie na tyle pełny, że będzie wyglądał właściwie bardzo podobnie do pisanek. Wg mnie dość dobrze się udało.  wielkanocna-serwetka-pisanki2

Nie byłabym też sobą, gdybym nie podzieliła się z Wami wzorem na to cudeńko. Tutaj wzór poglądowy w małej skali ale do pobrania znajduje się w tym linku:

Miłego szydełkowania :) Schemat pochodzi z czasopisma Szydełkowanie 2/2009wielkanocna serwetka pisanki (3)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.