Wielkanocna świeca jajko


Dzisiaj znaleziony w sieci prosty sposób na zrobienie ozdobnej świecy. Nie byle jaka jednak to świeca bo wielkanocna świeca jajko.

Potrzebne przedmioty:

  • Stearyna, parafina czy co tam nam się uda zdobyć, oczywiście mogą to być tez pokruszone świece stołowe. Dla dodania efektu może być w różnych kolorach, lub też zabarwić możemy ją sami.
  • Sznurek, który będzie pełnił rolę knota.
  • Skorupki jajek, umyte i wysuszone. Najlepiej gdyby otworek miały tylko z jednej – węższej strony.
  • Przedmioty dodatkowe to: wykałaczka do zaczepienia sznurka, podstawka pod jajko, garnek do rozpuszczenia parafiny, jakieś ciężarki do obciążenia knota, (mogą to być np metalowe kawałki drucika, które zagniemy na samym końcu sznurka, wtedy potrzebne są też kombinerki i obcęgi).

Naszą wydmuszkę  ustawiamy na jakimś kieliszku lub w kieliszku do jajka, otworem do góry. Przycinamy sznurek przeznaczony na knot. Na jednym końcu mocujemy obciążnik a drugi okręcamy dookoła wykałaczki i kładziemy w sposób przedstawiony poniżej.

Roztopioną sterynę wlewamy ostrożnie do skorupki, tak aby ją napełnić. Od razu powiem, że świece rozpuszczamy w kąpieli wodnej a nie bezpośrednio na ogniu. I robimy to bardzo ostrożnie oraz nie gotujemy. Wystarczy aby miało płynną konsystencję.

Po nalaniu nasze jajka odstawiamy najlepiej na dobę aby dobrze ostygły i były twarde, a następnie gdy już wiemy, że wszystko jest na pewno w porządku zdejmujemy skorupkę, przycinamy knot oraz obcinamy odrobinę dolny koniec tak, aby świecę dało się postawić bezpiecznie.

Jeszcze tylko jakieś ozdobienie, sznureczek, malowanie itp.

I dzieło skończone. Prawda, że proste? Powodzenia.

Zdjęcia pochodzą stąd: http://vsehobby.ru/pashalnye_svechi.html

One thought on “Wielkanocna świeca jajko

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.