Wielkanocne jaja ze sznurka


wielkanocne jaja ze sznurkaOto bardzo prosty sposób na to aby udekorować dom na Wielkanoc: wielkanocne jaja ze sznurka. Można je zawiesić na oknach, drzwiach, położyć na stole czy przystroić wazon z kwiatami. Potrzebne materiały to pół szklanki kleju typu vicol, ćwierć szklanki wody, balony w kształcie jajek, różne kolorowe nitki, włóczki i sznurki, miseczka na klej oraz nożyczki.

wielkanocne jaja ze sznurka (1) Weź głęboką miseczkę. Może to być naczynie jednorazowe. Wlej do niego wodę a następnie klej i dokładnie wymieszajwielkanocne jaja ze sznurka (2)Następnie w tej mieszance zanurz nici i postaraj się aby dobrze nasiąkły. Możesz na jedno jajko przygotować kilka kawałków włóczki w różnych kolorach. Gdy już nasiąkną zabieramy się do pracy. Nadmuchaj niewielki balon a następnie okręć go włóczką w różne strony. Czubek balonu pozostaw na wierzchu. Gdy okręcisz go włóczką to pozostaw do całkowitego wyschnięcia. Taka mała rada, aby balonik przed okręcaniem posmarować wazeliną lub kremem do rąk. Zapobiegnie to przyklejeniu się sznurka do balonu. Balonik do suszenia zawieś na wystającej końcówce.
wielkanocne jaja ze sznurka (3) Gdy nici wyschną przekuj balonik igłą i ostrożnie wyjmij z wnętrza. Wielkanocne jajo ze sznurka jest już gotowe. Do wykonania ich można także użyć wąskich tasiemek, koronek czy pasków bibuły.Zdjęcia pochodzą ze strony craftyendeavor

wielkanocne jaja ze sznurka (4) wielkanocne jaja ze sznurka (5)

One thought on “Wielkanocne jaja ze sznurka

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.