Wielkanocne stroiki z masy polimerowej


wielkanocne stroiki z masy polimerowejIstnieje podobno tradycja, że z każdej Wielkiej Nocy powinno pozostawić się jedną pisankę do kolejnych świąt, w celu zapewnienia sobie powodzenia i szczęścia. Mam tylko nadzieję, że takich pisanek później nie trzeba było zjadać ;).Ja znalazłam takie oto piękne stroiki wielkanocne wykonane z glinki polimerowej (modern clay, Flower Clay, luna clay), która wg autorki tych mini dzieł zbliżona jet właściwościami do zimnej porcelany. Można z niej jak widać formować bardzo dokładnie i wiernie różne elementy, także te najdrobniejsze. Kwiaty takie po wysuszeniu są lekko elastyczne. Czyścić je można za pomocą środków chemicznych i pędzelka, jednak lepiej nie zginać płatków i listków.

Zdjęcia i opis tych dzieł znalazłam tutaj: KLIK
wielkanocne stroiki z masy polimerowej (1) wielkanocne stroiki z masy polimerowej (2) wielkanocne stroiki z masy polimerowej (3) wielkanocne stroiki z masy polimerowej (4) wielkanocne stroiki z masy polimerowej (5) wielkanocne stroiki z masy polimerowej (6) wielkanocne stroiki z masy polimerowej (7) wielkanocne stroiki z masy polimerowej (8) wielkanocne stroiki z masy polimerowej (9) wielkanocne stroiki z masy polimerowej (10) wielkanocne stroiki z masy polimerowej (11) wielkanocne stroiki z masy polimerowej (12) wielkanocne stroiki z masy polimerowej (13) wielkanocne stroiki z masy polimerowej (14) wielkanocne stroiki z masy polimerowej (15) wielkanocne stroiki z masy polimerowej (16) wielkanocne stroiki z masy polimerowej (17) wielkanocne stroiki z masy polimerowej (18) wielkanocne stroiki z masy polimerowej (19) wielkanocne stroiki z masy polimerowej (20) wielkanocne stroiki z masy polimerowej (21) wielkanocne stroiki z masy polimerowej (22)

One thought on “Wielkanocne stroiki z masy polimerowej

  1. Witam,przyznam ,że prace robią wrażenie.Są przepiękne,przeglądałam tą stronkę i przetłumaczyłam ją sobie z j.rosyjskiego na nasz i doczytałam ,że te kwiaty i listki po wyschnięciu na powietrzu mają nadal elastyczność i gibkość.Nie są twarde i sztywne jak glina po wypaleniu.Podobne właściwości i elastyczność można uzyskać lepiąc takie cudeńka z popularnej u nas ciastoliny,ciasto-plasto. Robiłam nawet kiedyś takie spinki do włosów z kwiatami.Pozdrawiam serdecznie.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.