Wiklinowa taca


Dzisiaj pokażę jak może być szybko wykonana przepiękna wiklinowa taca. Wiklina oczywiście papierowa.

Opis i zdjęcia pochodzą ze strony http://stranamasterov.ru/node/270528 Dno dobrze jest wykonać z płyty MDF, ponieważ karton jest zbyt miękki. Oklejamy ją z obu stron wybranym przez nas wzorem, a potem zabieramy się do wyplatania.

Autorka wpisu zaleca od razu przyklejać kolorowe rurki, aby potem nam się wszystko nie rozjechało.

Podpowiada także aby rurki przeciągać uprzednio nabijając je na patyk szaszłyka, wtedy jest je łatwiej przeciągnąć i nie trzeba się tyle natrudzić aby się nie zniszczyły, lub dały ułożyć w odpowiednim miejscu.

Tutaj autorka pokazuje jak zrobić koraliki, które umieszczone są w trakcie tworzenia tacy, jako ozdoby. Oczywiście należy pamiętać o tym, aby miały odpowiednią średnicę i dały się naciągnąć na rurkę.

Na te koszyki autorka wykorzystała około 200 jasnych i 100 ciemnych rurek polakierowanych później wodoodpornym lakierem.

Dno to oczywiście decoupage, czyli oklejenie wybranym dowolnie wzorem z serwetek. Dno malowane jest jedną warstwą kleju 1:1 z wodą a potem dwiema warstwami lakieru wodnego. Następnie dla zabezpieczenia położona jest jedna warstwa lakieru akrylowego, wodoodpornego.

autorem tych tac, opisu i zdjęć jest Милена Строгая

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.