Witrażowy lampion


Dzisiaj podzielę się z Wami sposobem na zrobienie pięknego witrażowego świecznika. Znalazłam to dzisiaj w sieci i przyznaję, że mnie urzekło.

Zdjęcia pochodzą ze strony http://spusk.com.ua/masterclass-novogodniy-podsvechnik

Czego potrzebujemy:

  • szklany świecznik, lub puste opakowanie np po nutelli lub innym produkcie, które to opakowanie można wykorzystać jako świecznik
  • farby do szkła
  • aceton
  • pędzelek
  • rękawiczki, aby się nie pobrudzić.

Dodatkowo możemy poszukać jakiegoś wzoru, który odrysujemy na naszym świeczniku, nie jest to jednak wymagane, jeśli ktoś ma pewną rękę lub gotowy pomysł.

Pierwszą rzeczą jaką musimy zrobić jest dokładne odtłuszczenie naszego świecznika. W tym celu albo dokładnie myjemy go spirytusem albo zmywaczem do paznokci (acetonem).

Gdy wyschnie możemy zabrać się do rysowania szablonu witraża. W tym celu albo odrysowujemy sobie obrazek umieszczając go najpierw w środku, albo rysujemy coś z pamięci. Skoro to ma być witraż to warto zrobić to ciemną farbą lub ostatecznie czarnym niezmywalnym mazakiem.

Oczywiście można też użyć farb jasnych, jeśli sam witraż ma mieć ciemne wypełnienia. Tutaj konieczne jest staranne wykonanie, aby linie były proste i dokładnie pociągnięte.

Następna rzecz to pozbycie się szablonu z wewnątrz, o ile go używaliśmy i odstawienie naszego dzieła, aby wyschło. Dopiero wtedy gdy farba wyschnie zupełnie możemy wziąć się do dalszej pracy.

Gdy już nam obramowania wyschną zabieramy się za uzupełnianie kolorów. I tutaj także wymagana jest staranność aby nie zamalować linii i dokładnie nanieść kolory.

Po wykonaniu zostaje nam jeszcze tylko poczekanie aż farby wyschną i już mamy gotowy świecznik

Miłej zabawy :)

One thought on “Witrażowy lampion

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.