Zakładka z taśmy klejącej


Gdy zobaczyłam te zakładki to uśmiechnęłam się do siebie. Sama takie robiłam jakiś czas temu. Wyglądają ładnie i są naprawdę proste do wykonania.

Czego potrzebujemy? Szerokiej, przezroczystej taśmy klejącej i jakiś suszonych kwiatów. Jeśli ich nie mamy, to myślę, że z powodzeniem możemy posłużyć się wykonanymi np. z papieru.

Jak  wykonujemy? Ja osobiście robiłam tak, że na stole o gładkiej powierzchni rozkładałam rośliny, (w moim przypadku były to koniczynki czterolistne z ogródka) a potem przyklejałam na nich od wierzchu warstwę taśmy a następnie odrywałam to wszystko od stołu. Jedna warstwa gotowa. Wystarczy teraz na nią przykleić drugą warstwę i jeśli nie uda się tego zrobić równo, to należy przyciąć to wszystko nożyczkami. I dzieło gotowe.

 Można także zacząć troszkę inaczej. Najpierw należy rozłożyć warstwę taśmy warstwą klejącą do wierzchu a potem czymś przyłożyć same jej krawędzie aby się nie przesunęła. Na tym układamy rośliny a potem to wszystko nakrywamy drugą warstwą taśmy i delikatnie przesuwamy np. palcem po powierzchni aby obie się skleiły. W tym przypadku sugeruję aby dolny kawałek był nieco dłuższy od górnego. Umożliwi nam to swobodne ich sklejenie bez odstawiania przedmiotów przytrzymujących dół.

 Źródło zdjęć

Dodaj komentarz