Zakładka z taśmy klejącej


Gdy zobaczyłam te zakładki to uśmiechnęłam się do siebie. Sama takie robiłam jakiś czas temu. Wyglądają ładnie i są naprawdę proste do wykonania.

Czego potrzebujemy? Szerokiej, przezroczystej taśmy klejącej i jakiś suszonych kwiatów. Jeśli ich nie mamy, to myślę, że z powodzeniem możemy posłużyć się wykonanymi np. z papieru.

Jak  wykonujemy? Ja osobiście robiłam tak, że na stole o gładkiej powierzchni rozkładałam rośliny, (w moim przypadku były to koniczynki czterolistne z ogródka) a potem przyklejałam na nich od wierzchu warstwę taśmy a następnie odrywałam to wszystko od stołu. Jedna warstwa gotowa. Wystarczy teraz na nią przykleić drugą warstwę i jeśli nie uda się tego zrobić równo, to należy przyciąć to wszystko nożyczkami. I dzieło gotowe.

 Można także zacząć troszkę inaczej. Najpierw należy rozłożyć warstwę taśmy warstwą klejącą do wierzchu a potem czymś przyłożyć same jej krawędzie aby się nie przesunęła. Na tym układamy rośliny a potem to wszystko nakrywamy drugą warstwą taśmy i delikatnie przesuwamy np. palcem po powierzchni aby obie się skleiły. W tym przypadku sugeruję aby dolny kawałek był nieco dłuższy od górnego. Umożliwi nam to swobodne ich sklejenie bez odstawiania przedmiotów przytrzymujących dół.

 Źródło zdjęć

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.