Żarówki – to może być piękne


Zapewne w Twoim domu zdarza się, że przepalają się żarówki. Zazwyczaj gdy jest to taka zwykła żarówka, bez sentymentu wyrzucamy ja do kosza na śmieci. Ale czy można przedłużyć jej życie?

Oto kilka ciekawych pomysłów na ich wykorzystanie gdy przestają Świecic.

Czego potrzebujemy?

  • Zużyte tradycyjne żarówki
  • Farbki do szkła
  • Kolorowe mazaki
  • Sztuczny śnieg w sprayu
  • Klej uniwersalny – np. kropelka
  • Kawałki ozdobnego sznureczka, rafii
  • Brokat, koraliki, ścinki materiałów, kolorowy papier i wszystko inne co wg Ciebie może się przydać.

Co z tego zrobimy?Z uwagi na okres przedświąteczny proponuję przygotowanie własnoręcznie zrobionych bombek choinkowychW przygotowaniu takich ozdób panuje pełna dowolność, możemy narysować, napisać czy też przykleić wszystko co nam się tylko zamarzy.

Pingwinek

Możemy np. przygotować pięknego pingwinka, w tym celu malujemy na żarówce biały brzuszek pingwinka a resztę powierzchni pokrywamy czarnym kolorem. Na brzuszku rysujemy farbką lub czarnym niezmywalnym mazakiem guziczki i oczka. Z boku za pomocą kleju przyklejamy kawałeczki jakiegoś futerka, lub puchatej wełny jako rękawiczki.

Następnie w najniższej części gwintu obwiązujemy ozdobny sznureczek, który umożliwi nam zawieszenie pingwinka na drzewku. Następnie na całej wysokości gwintu przyklejamy czapeczkę z takiego samego materiału, z którego wykonaliśmy rękawiczki. Na końcu czapeczki maleńka kuleczka z waty lub białej wełny, pod brodą niewielka i przyklejona kokarda i nosek i już możemy cieszyć się z pięknej własnoręcznie wykonanej bombki choinkowej.
Ludziki

Podobnie jak pingwinka przygotowujemy także bombki – ludzki

Tutaj czeka nas troszeczkę więcej pracy, ponieważ musimy narysować troszkę więcej szczegółów. Kolorowymi farbkami oraz cienkimi pędzelkami rysujemy obrys elementów jakie chcemy umieścić na bombce, tzn. twarzy i rąk. A następnie wypełniamy tak przygotowany szablon wybranymi przez nas kolorami. Częśc elementów można oczywiście przykleić: czapeczki, szaliczki czy włosy. Nie zapomnijmy oczywiście o przymocowaniu sznureczka, który pozwoli nam nasze dzieła zawiesić na drzewku.

Inne pomysły

Oczywiście nie musimy robić tylko figurek postaci. Możemy na naszej bombce narysować dokładnie to co sobie zamarzymy. Mogą to być bałwanki – jak w przykładzie powyżej, mogą być zwierzątka, drzewka, płatki śniegu lub widoczek.

Możemy np. pokusić się o wykonanie bombki wyklejanej np. takiego aniołka

Prawie całą żarówkę malujemy białą farbą innym kolorem pokrywamy tylko miejsce przeznaczone na twarz postaci.

Robimy sukieneczkę z przyklejonej klejem koronki. Skrzydełka tworzymy poprzez wygięcie cienkiego drucika, np. miedzianego a następnie obciągnięcie go kawałkiem niepotrzebnej już białej pończochy. Przyklejamy je klejem do korpusu aniołka. Na głowie możemy jak na przykładzie przykleić maleńkie kwiaty, ale możemy przygotować też ozdobę z waty, białej odpowiednio przygotowanej serwetki lub np. ze sztucznego śniegu.

Takie własnoręcznie przygotowane ozdoby choinkowe mogą też być wspaniałym prezentem dla bliskich.

2 thoughts on “Żarówki – to może być piękne

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.